Widowiska muzyczne

Widowisko muzyczne DEKALOG AD 2021 (TVP SA)

Oto Dekalog: dziesięć słów. Od tych słów zależy przyszłość człowieka i społeczeństw. Przyszłość narodu, państwa, Europy, świata… (JP II, 1991r.)
 

Scenariusz, piosenki – Lech Makowiecki.

Reżyseria: Bolesław Pawica (koncert), Marcin Kołaczkowski (część fabularna).

Kier. muz.: Zygmunt Kukla (orkiestra „Kukla Band”)

Chór „Gospel Rain” pod dyrekcją Grzegorza Głucha.
 

Widowisko muzyczne „DEKALOG” – to hołd dla papieża-Polaka, również okazja do przypomnienia jego nauk, wskazówek i przemyśleń... I – co najważniejsze – ukazania zbioru Dziesięciu Przykazań jako najważniejszego, sprawdzonego przez tysiąclecia uniwersalnego „kodeksu człowieczeństwa”, który reguluje najważniejsze relacje między ludźmi. Wszystkimi ludźmi, również tymi niewierzącymi. Wszak każdy dobry i przyzwoity człowiek musi zgodzić się z ponadczasowym przesłaniem tych boskich nakazów: nie kłam, nie kradnij, szanuj rodziców, nie zdradzaj żony, nie zabijaj...

 

Łącznikiem między dziesięcioma częściami koncertu są fragmenty homilii Ojca Św. Jana Pawła II dedykowane kolejnym Przykazaniom.

 

W części koncertowej udział wzięli: Edyta Górniak, Pectus, Piotr Cugowski, Janusz Radek, Roksana Węgiel, Alicja Szemplińska, Marcin Sójka, Marta Gałuszewska, Krzysztof Iwaneczko, Kasia Dereń, Adam Kalinowski, Tadeusz Seibert, Anna Gąsienica - Byrcyn, Jan Traczyk oraz Bożena i Lech Makowieccy.

 

Ilustracją filmową widowiska jest wspólna wędrówka po górach trzech pokoleń mężczyzn - ojca, syna i wnuka (w tych rolach Jacek Lenartowicz, Lesław Żurek, Olivier Szot) i ich wpisane w konflikt pokoleń czasami trudne, choć serdeczne relacje.

 

DEKALOG
https://www.tvp.info/54161953/dekalog-anno-domini-2021-tvp-pokazala-wyjatkowe-widowisko-muzyczne

 

 

Widowisko muzyczne DEKALOG AD 2021 (TVP SA)

Czy w XXI wieku jest jeszcze miejsce na XIX-wieczny Romantyzm?

Ależ tak, zwłaszcza gdy najpiękniejsze, romantyczne wiersze wypełnią się współczesną muzyką: od rock’a, przez blues, folk, pop, reggae, country, aż po balladę poetycką czy staropolską biesiadę.

 

Adam Mickiewicz był nie tylko geniuszem poezji, ale też znakomitym kompanem, duszą towarzystwa, bluźniercą i religijnym sekciarzem, romantycznym kochankiem i zawadiaką, utracjuszem i wielkim polskim patriotą... Krótko mówiąc: idealnym bohaterem rozbuchanego widowiska muzycznego, w którym na bazie czternastu piosenek „podręcznikowymi” wierszami Wieszcz udowadnia nam, że czułby się znakomicie we współczesnych czasach... Był przecież celebrytą w każdym calu!

 

Udział w romantycznej śpiewogrze wzięli: Natalia Kukulska, Maja Kleszcz, Piotr Cugowski, Igor Herbut, Tre Voci, Bożena i Lech Makowieccy, Olga Szomańska, Edyta, Paweł i Łukasz Golcowie, Maciej Balcar, Pectus, Tadeusz Seibert, Krzysztof Iwaneczko. A na scenie jak żywi śpiewają i tańczą: Mickiewicz (Krzysztof Kwiatkowski), Słowacki (Jacek Brucheiser, Chopin (Janek Traczyk), J.F. Cooper (Jacek Lenartowicz), Zan (Maciej Pawlak), czy Karusia (Joanna Pocica)…

 

Scenariusz, piosenki – Lech Makowiecki.

Reżyseria: Marcin Kołaczkowski

Kier. muz.: Zygmunt Kukla (orkiestra „Kukla Band”)

Zespół „Art Color Ballet” pod kierownictwem Agnieszki Glińskiej.

 

ZAKOCHANY MICKIEWICZ

https://vod.tvp.pl/video/koncerty,zakochany-mickiewicz,52408021